“תערוכת הפרח” בחיפה – נוסטלגיה מחודשת

מאת: הרמוניה פרחים - חדשות הפרחים

התכוננו למסע מרגש אל העבר! ב-1 ביולי 2023, מוזיאון העיר חיפה יפתח את שעריו ל’תערוכת הפרח’, ותוכלו לחיות מחדש ולחקור את פסטיבל הפרחים שנחגג בחיפה משנות ה-50 עד שנות ה-90 עם נקודת מבט חדשה לגמרי.

זוהי תערוכה מהממת המתאימה לכל המשפחה, המציגה דוגמאות פרחים פנטסטיות, פוסטרים אינפורמטיביים, חותמות מיוחדות ותצלומים היסטוריים מאירועי עבר. בנוסף יש שלושה חדרים המוקדשים ליפן, טייוואן וליטא – בדיוק כפי שנעשה בימים עברו כשהפסטיבל הזה נערך.

משפחות יכולות לצפות למגוון פעילויות מהנות לילדים הממוקמות סביב התערוכה!

  • חדר חושך
  • פעילות אוריגמי
  • צאו למסע וירטואלי מרגש בחלל המוזיאון בזמן שאתם חוקרים ומחפשים פרחים יפים!
  • הפכו את המרחב המשפחתי שלכם לאזור חוויתי עם תחושה נעימה. אפשרו לילדיכם לחקור את דמיונם ולקרוא באושר ספרים או מגזינים על פרחים, בעודם יושבים בנוחות על כריות ופופים.

פסטיבל חיפה האהוב חוזר למוזיאון העיר לאחר כ 20 שנה. הפסטיבל מאפשר לחקור את ההיסטוריה העשירה של תערוכת הפרחים בחיפה תוך כדי ראיית האירוע המיוחד הזה באור חדש ומרענן. חווה את הנוסטלגיה כמו שלא חווית מעולם!

“תערוכת הפרח” הנוסטלגית הייתה אירוע חיפאי שנחגג מידי שנה החל מ-1951 ועד אמצע שנות התשעים. בשנת 2012 התקיימה שוב תערוכת הפרח כמחווה לאירוע החיפאי הוותיק. התערוכה, שכללה מיצגים גדולי ממדים של פרחים וצמחים מכל העולם, אורגנה על ידי עיריית חיפה.

במשך למעלה מארבעה עשורים הייתה “תערוכת הפרחים” מסורת שנתית בחיפה, ישראל. אירוע זה הפגיש אנשים מכל תחומי החיים כדי להתפעל מהיופי של הטבע ולחגוג את הצמחייה המגוונת של האזור. בשנת 2012, האירוע האהוב הזה קם לתחייה כמחווה למורשתו. האורחים התקבלו לתצוגה מדהימה של פרחים וצמחים מכל רחבי העולם, שנתנה להם הזדמנות להתחבר מחדש לחגיגה החיפאית הנוסטלגית הזו.

בתערוכה השתתפו בעלי משתלות וחנויות פרחים, ומשכה אליה בכירים ומבקרים מכל עבר. זה אפשר לאנשים לחקור את היופי והניחוח של פרחים בצורה ייחודית, תוך יצירת חיבור מעשיר בין בני אדם לטבע. אנשים זכו לטבול את עצמם בעולם של צבעים וניחוחות, ליצור אווירה קסומה.

התערוכה המיוחדת המופלאה של מוזיאון העיר חיפה היא מסע של גילוי בעבר תוך הערכה חדשה ליופיים, הצבעים והארומה של הפרחים. זו הזדמנות להרהר על מערכת היחסים שלנו עם פלאי הטבע האלה.התערוכה מאגדת חומרים מאוספים שונים, כמו ארכיון מוזיאוני עיר, תצלומים היסטוריים, מסמכים, כרזות ויצירות אמנות. כאשר בוחנים את הפריטים השונים המוצגים בתערוכה, אפשר לקבל תובנה לגבי האופן שבו תערוכת הפרחים התפתחה עם הזמן וההיבטים הרבים שלה – בין אם זה מאפיינים פיזיים או רגשות שהיא עוררה.

אנחנו בהרמוניה שמחים להמליץ לכם על התערוכה כפעילות חווייתית ומעשירה להורים ולילדים, ומזמינים אתכם להזמין פרחים בחיפה אונליין אצלנו באתר בכל עת.

“תערוכת הפרח”, החל מ 01/07, מוזיאון העיר חיפה.

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן